4 GB Ram İle Oynanacak Oyunlar

4 GB Ram İle Oynanacak Oyunlar

4 GB Ram İle Oynanacak Oyunlar

 

Teknoloji her geçen gün gelişmekte yeni bir adım atmaktadır. Günümüzde oyunlar üzerinden buna baktığımız zaman; oyunların her bir yıl daha ileriye gittiğini içerisinde barındırdığı teknolojiyi geliştirdiğini gözlemleye biliriz. Bu yüksek teknoloji içeren oyunları oynayabilmek için de yüksek teknoloji barındıran bilgisayarlar gerekmektedir. Bilgisayar ekipmanlarının ülkemize dolar ile ithal edilmesi ise bu ekipmanlar ulaşmayı oldukça zor kılmaktadır. Hal bu olunca bizde sizlere 4 GB Ram İle Oynanacak Oyunlar listesi yapmak istedik. Düşük bütçeli bir bilgisayara sahipseniz bu liste tam size göre olacaktır.

4 GB Ram Yeterli Mi ?

Günümüz de bir çok kullanıcı 16 GB, 32 GB ve hatta 64 GB RAM kullanmaktadır. Bunlara ek olarak ise 8 GB Ram oldukça yaygın olarak kullanıldığı görülmektedir. Ama bu demek değildir ki 4 GB ile oyun oynayamazsınız. Eğer amacınız keyifli bir oyun deneyimi ise ve ben oyunun yenisine eskisine bakmam oynamadığım oyun yenidir diye biliyorsanız. 4 GB ram ile de çok güzel oyun deneyimleri yaşaya bilirsiniz.

 1. Mount And Blade

  Hali hazırda serinin 2 oyuncu  Bannerlord çıkmış olsa da Mount and Blade (Warband) oldukça güzel ve keyifli bir oyundur. Bu güzelliğinin yanında 512 Mb Ram bu oyunu çalıştırmak için gayet yeterli olacaktır.

 2. Crysis

  Türk yapımcılar tarafından yapılmış olan bu oyun zamanın ve en iyi grafiklerine sahipti. Hala daha oynarken keyif alabileceğiniz bir grafik görünümüne sahip olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca oyunu daha önce oynamadıysanız, Türkçe dublaj olduğunu da belirtmek isteriz. bu oyunun için 2 GB ram yeterlidir.

 3. Mafia 2

  Evet bu bir efsane bir başyapıt. Mafia 3 yakın zamanda çıkmış ama 2’nin yerini dolduramamıştır. Kaçırmamanızı tavsiye ederiz. 2 GB Ram ile rahat rahat oynayabilirsiniz.

 4. Assasin’s Creed 2

  Yine bir efsane ile devam ediyoruz. Serinin bir çok oyunu olmasına rağmen bu oyunun tadı oyuncuların damağında kalmıştır. bu evrene daha önce giriş yapmadıysanız 3 GB Ram ile rahatlıkla bu keyfi deneyimleyebilirsiniz.

Listemize ek olarak 4 GB Ram Oyun Tavsiyesi aşağıdadır.

 • Prince of Persia: The Forgotten Sands
 • Sniper Ghost Warrior
 • Spec Ops: The Line
 • Saints Row 4
 • Sleeping Dogs
 • Half-Life 2
 • Call of Juarez: The Cartel
 • Hitman: Blood Money
 • Just Cause 2
7 Beğen

Yapılan Yorumlar

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir