Düşük Ram İsteyen Oyunlar

Düşük Ram İsteyen Oyunlar

Düşük Ram İsteyen Oyunlar

Ortalama sistem gereksinimi isteyen, düşük Ram kullanan bilgisayarlar için oyunları listeledik. Yazımızda 4 ila 6 Gb Ram gereksinimi isteyen aksiyon, spor ve macera oyunlarına yer verdik… 

1- Euro Truck Simulator 2

https://store.steampowered.com/app/227300/Euro_Truck_Simulator_2/

En Az:

İşlemci: Dual core CPU 2.4 GHz
Bellek: 4 GB RAM
Grafik Kartı: GeForce GTS 450-class (Intel HD 4000)
Boş Alan: 3 GB available space

İlk oyunumuz Euro Truck Simulator 2, Açık dünyada özgürce kamyon kullanabildiğiniz bu oyunda çeşitli bölgelerden yük alıp onların teslimatını yapıyorsunuz. Ayrıca arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz çevrim içi özelliği de mevcut.


2- Rocket League

https://store.steampowered.com/app/252950/Rocket_League/

En Az:

İşlemci: 2.5 GHz Dual core
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 760, AMD Radeon R7 270X, or better
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

Rocket League arabaları ve futbolu seviyorsanız bu oyun tam size göre, çünkü Rocket League’de arabalar futbol ile birleşiyor. Çevrim içi olarak takımlar halinde oynadığınız bu oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz.


3- Dota 2

https://store.steampowered.com/app/570/Dota_2/

Bilinen MOBA oyunlardan olan Dota 2’de 5v5 savaşlar yapıyorsunuz. Yine oyun çevrim içi. Ayrıca Dota 2 Steam’ın en çok oynanan oyunu ünvanını da taşıyor.

En Az:

İşletim Sistemi: Windows 7 or newer.
İşlemci: Dual core from Intel or AMD at 2.8 GHz.
Bellek: 4 GB RAM.
Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600.
DirectX: Sürüm 9.0c.
Depolama: 15 GB kullanılabilir alan.


4- Mount and Blade: Warband

https://store.steampowered.com/app/48700/Mount__Blade_Warband/

Kalradya’da özgürce dolaşıp krallıklar arasında savaşlara, düellolara katılıp kendinizi kanıtlayabilirsiniz. Oyun içerisinde yapabileceklerinizin sınırı yok desek yeridir. Bir çok seçenek sunan ve atmosferi ile sizi içine çeken bir oyun. Hikayeyi kısaca özetlemem gerekirse isterseniz bir krala yemin edip kralınız için topraklar fethedebilirsiniz veya kendi birliklerinizi toplayıp kendinize ait krallığınızı kurabilirsiniz. Oyundaki amacınız Kalradya’nın tek hükumdarı olabilmek.


Yukarıda yer alan oyunları sizler için düşük sistem gereksinimli oyunlar listemize ekledik. Bu oyunları bilgisayarınız fazla iyi olmasa dahi rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak sitemizin yorum kısmına oynamak istediğiniz oyunun adını ve sistem bilgilerinizi iletirseniz oyunu oynayıp oynayamayacağınızı da sizlere söyleyebiliriz.

 

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir