Evden Para Kazanma Rehberi

Evden Para Kazanma Rehberi

Evden Para Kazanma Rehberi

Sitemizde daha önce bu konuda yapabileceğiniz işlerin bir kısmını zaten üstün körü anlatmıştık. Şimdi ise daha detaylı olarak inceleyecek kendinize nasıl iş bulabileceğinizi, bu çalışma sisteminin artı ve eksi yönlerini komple olarak inceleyeceğiz. İş fikirleri kategorimiz sürekli güncellenecek ve evden para kazanma yöntemleri anlatılacaktır. Takipte kalmanızı tavsiye ederim. Limonatanız hazırsa başlayalım derim. 🙂

evden para kazanma rehberi
 İÇİNDEKİLER
  1. Tüm Yönleriyle Evden Çalışmak
   1. Maliyet Araştırması
   2. Üretim Kısmı
   3. Tedarik Kısmı
   4. Alıcı Bulma Kısmı
   5. Satış Kısmı
 1. Evden Çalışanların Kesinlikle Uyması Gereken Kurallar Listesi
  1. Motivasyon ve Yeterlilik
  2. Programlı Çalışmak
  3. Disiplinli Çalışmanın Önemi
  4. Kişisel Gelişim ve Kendinize Yatırım
  5. Ara vermek ve dinlenmek
  6. Kıyafet Rahatlığı
  7. Çalışma Ortamı
  8. Dikkat Dağıtıcı Objelerden Uzaklaşın

Tüm Yönleriyle Evden Çalışmak

Kendi işiniz olacağını düşünürsek size emirler veren bir üstünüz olmayacak ve zorunlu çalışma saatlerine uymak zorunda kalmayacaksınız. Birçok insan için evden çalışmak bu sebeple çok popüler belki sizin içinde öyle ama bu her zaman çok iyi bir seçenek olmayabilir. Çalıştığınız yerde bütün sorumluluk sizin değil üstlerinizin olurken, Kendi işinizi yapıyorsanız tüm sorumluluk tamamen sizin omuzlarınıza binmektedir. Ama bu bir negatif yön olarak görülmemesi gerekir. Zaten başarı sorumluluklar yerine getirildiğinde ulaşılan hedeftir.

Çalışma saatleri kısmı ise çok güzel olabildiği gibi çok zor da olabilir. Gerçekten programlı çalışmayıp bir ara yaparım diye ertelediğiniz işler, bir bakmışsınız önünüze dağ gibi olmuş olabilir. O yüzden işlerinizi ertelemeden evde çalışsanız bile bir çalışma programı çıkarmanız kesinlikle mühimdir.

Evde Çalışmak için Ne Kadar Sermaye Gerekir?

Bu soru yapacağınız işe göre değişiklik gösterse de genel olarak ya çok az sermaye ile ya da hiç sermaye gerek duymadan yapabileceğiniz işlerdir. Her ne kadar sermaye gerekmese de bazı işleri yapabilmek için ekipmanlara donanımlara ihtiyacımız olacaktır. Bu konuya örnek vermek gerekirse; İnternet üzerinden bir iş için İnternet bağlantısına ve aynı zamanda bir bilgisayara ihtiyaç duyarsınız.

Bu ihtiyaçlar her iş için geçerli değildir. Mesela Özel ders vermek veya Çocuk bakarak para kazanmak için hiçbir gereksinime ihtiyacınız yoktur. Bu yüzden yapacağınız iş için önceden maliyet ve gereksinim araştırması yapmalı ve buna göre bir yol izlemelisiniz.

Maliyet Araştırması

Öncelikle kendimize bir sektör ve iş alanı belirlemeliyiz. Bunun için Evden Yapılacak İş Fikirleri 2020 Konumuzu ziyaret ederek onlarca İş Fikirleri arasından birini seçmenizi tavsiye derim.

Yapılacak işiniz hazır ise bir sonraki adıma geçebiliriz.  Artık bilmemiz gerekenler; İşin nasıl yapıldığını (Üretim Kısmı), Kullanılan Malzemeler(Tedarik Kısmı),  Pazar(Alıcı Bulma kısmı ), Satış kısmı bölümleridir. Ben sizlere bu kısımda Deri bileklik işi üzerinden anlatım yapacağım ama siz bu anlattığım yolu izleyerek istediğiniz iş için kendi yol haritanızı çıkartabilirsiniz.

evde üreterek para kazan

 

Üretim Kısmı

Üretim kısmı kendi içerisinde ikiye ayrılır, üretimi öğrenmek ve malzemeyi üretebilmek. Ben ikisini bir yerde yazdım. Böylece daha anlaşılır olduğunu düşünüyorum. Öncelikle işin nasıl yapıldığını öğreniyoruz. Bizim sitemizde zaten bu konuda yeterince kaynak var ama yine de Youtube üzerinden bu işin pratiğini iyice kavrıyoruz. Bir sonraki evreleri tamamladığımızda malzemeler elimize geldiğinde denemeler yaparak işi pekiştiriyor uzmanlaşıyoruz hem de elimizi hızlandırmış oluyoruz. İlk etapta yaptığımız ürünler birebir olmayabilir. Bunlara bakarak kesinlikle işimizi bırakmıyoruz. Birkaç özel durum haricinde asla saf yetenek diye bir şey yoktur. Azimle çalışarak bir konu üzerinde uzman olabilirsiniz. Artık kaliteli ve göze hoş gelen bileklikler ürettiğimize göre bir sonraki kısma geçebiliriz.

Tedarik Kısmı

Zaten yukarıda üretim kısmınında ürünün yapılışını öğrenmiş ve gerekli malzemelerin ne olduğunu aşağı yukarı kavramıştık. Benim örnek işim için bize işlenmiş ince aralıklarla kesilmiş deri lazım. Bu deriyi İnternetten de bulabilirim. Civarda satan bileceğini düşündüğüm yerlere sorarak da elde edebilirim. Mesela benim yakınlarımda Beyoğlu’nda bu konuda hem fiyat olarak hem kalite olarak çok başarılı bir yer var sizin yakınlarınızda da böyle bir yer mutlaka vardır. Sadece keşfetmeniz lazım. Ben size oradan alırsanız iyi olur burası olmaz demek istemiyorum. Olması gereken kriterleri anlatarak sizin en iyi tercih etmenizin yolunu göstermek istiyorum.

İnternet üzerinden sipariş vererek daha ucuza tedarik yapmış olabiliriz ama malın kalitesi hakkında tam olarak bir fikrimiz olamaz. Bunun için yerel bir satıcı ile bu ticareti gerçekleştirmek daha faydalı olabilir. Alacağımız ürünü elimize alıp işimize uygun olup olmadığını, kalitesini görebiliriz. Ayrıca aldığımız ürünü satan kişinin yorumlarını bire bir almak o iş hakkında bize altın değerinde tavsiyeler verebilir. Daha sonra bu satıcı bize satış içinde alıcı bulabilir. Sonuçta ham maddeyi sattığı için sektörün birçok adımını biliyor ve bağlantıları olabilir. Bu gibi detaylar aslın çok önemli tedarikçi bulma kısmını tamamladıysak devam edelim.

Alıcı Bulma Kısmı

Ürünlerimizi ürettik ve artık bunları satarak kazanç elde etmek ve bu çarkı döndürmek istiyoruz. Bileklik yaptığımızı ele alırsak birçok alanda satış yapabiliriz. En işlek cadde de yere tezgah açarak bu işi yapabileceğimiz gibi semt pazarında tezgahta kiralayabiliriz. Bu pazarda büyük bir yer kiralamak olarak anlaşılmasın. Öncelikle ufaktan başlamamız gerekmektedir. Herhangi bir Pazarcı ile konuşarak onun tezgahının bir kısmını kiralayarak kendi müşterilerimize satış yapabiliriz. Yada toptan alıcılar ile bağlantı kurarak mallarınızın hepsini satabiliriz. Fakat bu yöntemde toptan alıcının fiyatı belirlemesi bizim işimize gelmeyeceğinden kendi ürünlerimizi kendimiz satarak istediğimiz kazancı alabiliriz.

Bir diğer ve son zamanlarda çok popüler olan seçenek ise İnstagram ve sosyal medya üzerinden

ürün tanıtımı

yaparak yapılan satışlardır. Bu işe başlar başlamaz hesaplarınızı açarak içerik girmeye ve takipçi toplamaya başlamalısınız. Her ne satıyorsanız satın bu mecraları kesinlikle kullanmalısınız. İşinizi büyütecek ve kazancınızı artıracaktır.

Satış Kısmı

kendi ürünlerini sat

Aslında satış kısmını yukarıda anlattım. Yine da bu alanda yer vermek konuya daha hakim olmanızı istedim. Aslında satış yapmak bir ürünü satmak demek değildir. O alıcıya tekrar bir ürün satmak için yapılan bir işlemdir. Bunun için sunum, malzeme kalitesi ve işçilik çok önemlidir. En önemlisi ise sunumdur. En iyi malzemeyi seçseniz ve çok başarılı işçilik ile üretim yapsanız da eğer sunum ile alıcıya gerçekten kaliteli bir ürün aldığını hissettirmez iseniz. Parasını boşa verdiğini düşünecek ve bir daha alışveriş yapmayacaktır.

Bir ürünü sunum ile satmak işin sanatsal kısmıdır diyebiliriz, burada bütün yaratıcılığınızı konuşturmanız ve o ürüne en yakışan sunumu yapmanız gerekir. Deri bilekliklerden devam ederek örnekleyelim. Bir deri bilekliği olduğu gibi sade de satabiliriz. Ama o bilekliği Kraft kağıdına güzelce sararak bir anda ürünün kalitesini artırmış oluruz. Hatta yine Kraft kağıdından bir kulakçık yaparak kendi logomuzu buraya yerleştirerek daha kurumsal ve kaliteli ürünler sattığımızı göstermiş oluruz. Üzerine de doğal ve el yapımı ürünler gibi güzel bir yazı ile çok daha başarılı olacaktır.

Benim görüşüme göre satış yapmak bence böyle bir şeydir. Bu şekilde ürünler sattığınızda sizde fark edeceksiniz ki müşteri kitleniz gittikçe büyürken bir kere alışveriş yapan bir çok müşteri tekrar gelip alışveriş yapacaktır.

Yukarıda Genel olarak Evden çalışarak para kazanmak hakkında aklınıza gelebilecek birçok soruya yanıt buldunuz. İşi nasıl seçeceğiniz, işi öğrenme süreci, tedarik süreci, üretim süreci, Pazar ve satış olarak tüm hatları ile size anlatmak istedim.

Genel olarak size verebileceğim son tavsiye evden çalıştığınız için işinizi boş vermemek, disiplinli ve programlı olarak çalışmak olacaktır. Bu yüzden aşağıda evden çalışanlar için evden çalışırken dikkat edilmesi gerekenler listesi hazırlamak istiyorum. Çünkü hemen her evden çalışan bu problemleri yaşıyor. Bu listeyi inceleyerek bu konularda önlem alabilirsiniz.

 

Evden Çalışanların Kesinlikle Uyulması Gereken Kurallar Listesi

 

Motivasyon ve Yeterlilik

Yapılan araştırmalara göre insanlar genelde bir işi yapmayı planlarken yapmayı bırakıyor. Bu yüzden bunu yazmayı gerek gördüm. İşe başlarken motivasyonu hakkında herkes olumlu düşünür. Evet yapabilirim, yaparım ben bunu, ne zaman? Bir ara yaparım. Yaparım ama şimdi olmaz gibi öteler. Bunun önüne geçmek aslında çok basittir. Bir şeyi yapmak için en iyi zaman o zamandır. Ertelemeyi bırakın, bir an önce kendi işinizi yapmaya başlayın.

İkinci kısım yine çok tanıdık gelecektir. Acaba bu işi yapabilir miyim? Evet yapabilirsiniz. Sadece biraz emek vermeniz gerekecektir. İş belli bir zaman sonra zaten kendiliğinden ilerleyecek ellerinizin işinizi otomatik olarak yaptığını göreceksinizdir. Sadece kendinize inanın ve yapmaya başlayın.

Ben bir çok insanda, zaman zaman kendimde de bu durumları gözlemleye biliyorum. Bunun çaresini kendimce böyle buldum. Ne zaman kendime, sonra yapayım desem kendime o an o işi yapmazsam bir daha yapmayacağımı hatırlatıyorum ve direk kalkıp yapıyorum. Sizin de denemenizi tavsiye ederim.

 

Programlı Çalışmak

Programlı çalışmak yapabileceğiniz tek seçenektir. Aksinin başarılı olabileceğini kesinlikle düşünmüyorum. Bu kuralı kesinlikle atlamanızı tavsiye etmem. Ayrıca bu zor değil zamanla keyifli bile olduğunu göreceksiniz.

Çalışma saatlerinizi siz belirleyebilirsiniz. En verimli olduğunuz zamanları seçerek günlük 4 saat çalışmak, 2 saat eğitim ile gelişmek üzerine bir program yapmanızı tavsiye ederim. Bunun içerisine 2 saat gibi geniş bir mola zamanı da koyulabilir yada aralara küçük zamanlar olarak da programlama yapabilirsiniz. Ama 6 saatlik çalışma zamanını asla düşürmeyin buna göre istediğiniz çalışma saatlerini siz ayarlayabilirsiniz.

Her gün yapmanız gereken bir diğer husus ise gün içerisinde yaptıklarınızı gün sonu not etmek olacaktır. Bu işlem günü daha verimli kullanmanızı ve programlama yaparken hangi iş için ne kadar zaman ayırmanız gerektiğini ve ürünlerin üretim zamanın tahmini süresi gibi birbirinden değerli verileri görmenizi sağlayacaktır.

 

Disiplinli Çalışmanın Önemi


En çok dikkat etmeniz gereken husus iş disiplinidir. Bunu bu yazıda defalarca vurgulamaya çalıştım umarım ne kadar önemli olduğunu anlamışsınız. Evden Çalışarak para kazanmak çok güzeldir, bunu devam ettirebilmek için disiplini ile çalışmak şarttır. Öncelikle kendinize işe gidiyor gibi bir çalışma saati ayarlamalısınız. Her gün uyacağınız bir program olmalı. İş saatiniz içerisinde başka bir şeyle ilgilenerek dikkatinizi dağıtmamalısınız. Bu zaman dilimine sadık olmalı, şimdi bırakayım akşam telafi ederim gibi yollara hiç girmemelisiniz. İlk başlarda bunu kontrol edebilirsiniz beki ama zaman ilerledikçe bu sizi tamamen çalışmaktan alı koyacaktır. Elzem durumlar olmadığı sürece bu programa uyarsanız bir problem yaşamazsınız.

 

Kişisel Gelişim ve Kendinize Yatırım


İşimizi programlı olarak yapıyoruz. Üretimlerimiz çok güzel, satış yaparak para da kazanıyoruz. Ama kendimizi eğitmezsek gelişim sürdüremeyiz. İş programlaması yaparken  eklememiz gereken en önemli kısımlardan birisi eğitim olacaktır. Kendi işimize neler katabiliriz, işimizi nasıl geliştirebiliriz veya yeni neler üretebiliriz sorularına sürekli cevaplar aramalıyız. Bu adımı da yaptığımız sürece işimiz kendi kendine büyüme gösterecek satış hacmimiz her geçen gün biraz daha büyüyecektir. Bu alanda eğitim ve yeni iş fikirleri için yine sitemizden bilgi almayı unutmayın.

 

Ara vermek ve dinlenmek


Yine önemli bir husus olduğunun altını çizmek isterim. Ofis çalışanları gibi zaman zaman Boş zamanlarınız olmalı tabi bunlarda programınızda yer almalı. Mola dönüşü hem daha zinde olacaksınız hemde dikkatinizi tekrardan toplamış olduğunuzdan işiniz için verimli olacaktır. Mola zamanlarınızı evinizde geçirebileceğiniz gibi arkadaşlarınızla dışarıda da zaman geçirebilirsiniz. Tabi bu zaman aralığının çok uzun olmaması önemli örneğin saat 2 gibi 1 saatlik mola verdiğinizi düşünürseniz. Bir arkadaşınızla dışarıda yemek yeyip tekrar işinize dönebilirsiniz. Böylece hem sosyalleşmiş hem bir nefes almış hem de işinizi aksatmamış olursunuz.

 

Kıyafet Rahatlığı


Normal bir çalışan gibi ciddi iş kıyafetleri olmasa da yataktan çıktığınız kıyafetler ile çalışmanızda uygun olmayacaktır. Evden çalışmanın rahat olduğunu söylerken pijamalarınız ile çalışabileceğiniz kast edilmiyor. Son zamanlarda evden çalışan sayısı artıkça bu konuda yapılan araştırmalarda artmaktadır. Bu araştırmalara göre insan psikolojisinin çalışma, üretme evresine girebilmesi için kıyafetin önemi çok büyüktür. Beynimiz iş için giyinip hazırlandığımızda kendini işe daha iyi vermekte olduğu kanıtlanmıştır. Sizde bunu uygulayarak test edebilirsiniz.

 

Çalışma Ortamı


Her ne kadar evden çalışsanız da bir çalışma ortamı oluşturmalısınız. Oldukça sade dikkat dağıtmayan o bölgede olduğunuzda çalışmak dışında bir iş yapmadığınız bir alan oluşturmaya bakın. Tabi bunun için bir oda ayıracak imkanınız yoksa da odanızın bir bölümünü bunun için ayırmalısınız. Ne kadar küçük detaylar olarak gözükse de bu detaylara dikkat ederseniz evden çalışarak para kazan sistemi o kadar iyi çalışacaktır. Hatta işinizi büyüterek büyük sermayeler oluşturmanız olasıdır.

Genel olarak sadece işinize yapmanız için kurulmuş bir ortam yaratmalı bu alanda sadece odaklandığınız iş üzerine çalışmalısınız.

Dikkat Dağıtıcı Objelerden Uzaklaşın

İl olarak çok dikkat dağıtan objelerden başlayalım. Bildiğiniz gibi telefonlarımız elimizden hiç düşmüyor ama çalışma saatleri içerisinde sessize alırsak daha verimli bir çalışma imkanı sağlamış oluruz. Buna keza televizyon ve radyo gibi direk olarak ilgimizi vermesek bile aklımızın orada olacağı aletleri de kapatmanızı tavsiye edeceğim. Bunun gibi çalışırken dikkatinizi çeken ne varsa bunları zamanla tespit ederek zaman içerisinde kapatabilirsiniz. Bununda çok faydasını göreceğinize inanıyorum.  

Sonuç

Sizin de gördüğünüz gibi Evden Çalışarak Para Kazanmak Konusunu oldukça detaylı işleyerek, para kazanmak için yapmanız gerekenlerin altını iyice çizdik. Bu kurallara ve anlatılara uyarak para kazanmamanız mümkün değil, Yeter ki motivasyonunuzu ve disiplininizi kaybetmeyin.

Belki de bir çoğunuz evden çalışmak hani kolaydı bu kadar katı olmasını beklemiyordum diyebilir. Bu kuralları görmezden gelerek de çalışabilirsiniz ama bu kesinlikle sonuç vermeyecek ve zamanla bu işi yapmak istiyorsanız eğer kendinizi bu kuralları uygularken bulacaksınız, tabi azminiz hala varsa… Ben biraz kendi tecrübelerimden birazda gözlemlerimden çıkarttığım kesin sonuçları sizlere aktardım. Bunları tavsiye ettiğim ve uygulayan birçok arkadaşımın başarılarını gördüm. Bu sebeple sizlere de mutlaka yapmanızı  tavsiye ederim.

Not: Enerjinizin düşmesi ile motivasyonunuzun etkiler. Bunun için aslında çok kolay bir çözüm yolu var ama makalenin sonuna sakladım.  İçinizden yılmışlık hissi geliyor ve çalışma istediğinizi bastırıyorsa limonata gibi size enerji verecek bir içecek için, farkı hissedeceksiniz. Yine küçük bir detay ama bence bu sayfanın altın değerinde bilgisi kesinlikle bu. Bende bu sayfaya başlarken bir limonata içme isteği duydum. Benim tercihim her zaman Limonatan yana… 

Madem sayfa başlamadan önce nasıl enerji doldurduğumu anlattım birde sayfa bitince hissettiklerimi anlatarak üretme hevesinizi artırmak isterim. Ne yaptığın nasıl yaptığın önemli değil bir işin sonuna gelmek programda bir işe daha çentik atmak gerçekten haz uyandıran bir iş bunları deneyimleyin…

 

 

 

 

15 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir