Sağda Solda Dizi Arayanlar İçin 6 Dizi Önerisi

Sağda Solda Dizi Arayanlar İçin 6 Dizi Önerisi

Sağda Solda Dizi Arayanlar İçin 6 Dizi Önerisi

Game of Thrones veya The Walking Dead gibi kült yapım sayılabilecek tarzda dizileri izleyen kişiler için, biraz daha kenarda kalmış fakat güzel dizileri sizler için derledik.

13 Reasons Why

2007’de çıkış yapmış Jay Asher romanından uyarlama olarak çıkış yapmış bir dizidir. Hannah Baker adında bir lise öğrencisinin intiharını konu alan dizi de, Hannah’ın ölümüne sebep olan kişilerin hatalarını intihar etmeden önce kasetlere kayıt etmesini ve bu kasetleri arkadaşlarının kapısına bırakması ile hikaye başlar.


Altered Carbon

Gelecek temalı bir dizi olan Altered Carbon’da insanların beden değiştirebildiği bir Dünya’da yaşayan karakterimiz Takashi Kovacs’ın başından geçen olayları izliyoruz. İlk sezonda zengin birisinin korumalığını üstlenen Kovacs’ın hikayesini izlerken geçmişinden de izler ekrana taşınıyor. Sıradışı hikayesi ve işleyişi ile sizleri ekran başına bağlayabilecek bir dizi…


Kingdom

Güney Kore yapımı olan Kingdom’da kral hastalanmıştır. Kral ve yardımcıları hastalığın sebebini anlamaya çalışırken bir çalışanın Kral’ın durumunu görmesi üzerine panik başlar. Kral aslında ölmüştür ve yeniden dirilmiştir. Velihat Prens ile birlikte bu hastalığa karşı mücadeleyi ve hastalığın çözümünü anlatan hikayeyi izleyeceksiniz. Oldukça sürükleyici olan Kingdom’un 2. sezonu da son günlerde yayınlandı.


Blindspot

Times Meydanı’nda vücudu dövmelerle kaplı şekilde bulunan Jane Doe ve onu soruşturan FBI ekibini konu alan dizi, ilginç konusuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Hafıza kaybı yaşayanJane Doe’nun vücudundaki dövmelerin aslında birer suç haritası olduğunu keşfeden FBI ajanı Kurt Waller ile dövmelerin anlamını çözmeye çalışırken farklı hikayeler izleyeceğiz.

Into The Badlands

Derebeylikler tarafından yönetilen bir ülkede, güçlü bir savaşçı ile genç bir adamın maceralı yolculuğunu anlatan Into the Badlands, dövüş sporlarına ilgisi olan insanlar için biçilmiş kaftan. Aksiyonu hiç dinmeyen ve kaliteli dövüş sahneleri ile Into The Badlands izlenmesi gereken diziler listemizde yer alıyor.

Silicon Valley

Bilgisayar ve yazılıma merakı olan insanların seveceği dizi HBO’nun kara mizah türündeki yeni komedisi Silicon Valley; Silikon Vadisi’nde çalışan, içine kapalı asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsünü anlatıyor. King of the Hill isimli animasyon dizisinin yaratıcısı olarak bilinen yapımcı Mike Judge’ın imzası bulunan yapım, teknoloji dünyasındaki insanların başarıya ulaşabilmek için geçtiği yolları bir bir göstermeye çalışıyor. 

18 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir